10 najväčších okamihov majstrovstiev sveta v ragby všetkých čias - Webový denník Men Life

Keď sa 20 krajín chystá na fascinujúce majstrovstvá sveta v rugby v Japonsku, spomíname na tie najlepšie momenty z predchádzajúcich ôsmich edícií turnaja.

Blanco kradne semi (1987)

Spoluorganizátori Austrálie si vybudovali dominantnú cestu do finálovej štvorice úvodných majstrovstiev sveta v ragby a ako horúci favoriti postúpili do semifinále Concord Oval proti Francúzsku. Tímy však hrali zábavný a napínavý triler, v ktorom v druhom polčase Michael Lynagh a Didier Camberabero obchodovali s trestami. Výsledková tabuľka bola uzamknutá na 24-všetky s takmer úplným časom, keď Francúzsko vyrobilo protiútok na 75 metrov pre veky. Skončil elektrizujúcim krajným obrancom Serge Blancom a skákal do rohu pre víťaza zápasu.

Ozdobené pôsobenie Alana Jonesa vo funkcii trénera Wallabies sa skončilo podobne srdcervúcou prehrou o päť dní neskôr, keď Wales (v druhom polčase klesol na 49-6 na Nový Zéland) vyhral víťazstvo 22: 21 v play-off o tretie miesto prostredníctvom postranná konverzia na poslednú chvíľu. All Blacks zaplavili Francúzsko 29-9 vo finále organizovanom Aucklandom, aby sa stali prvými oficiálnymi majstrami sveta v ragby.

All Blacks Go Back-to-Back (2015)

Divokí rivali Nový Zéland a Austrália sa stretli v troch semifinále majstrovstiev sveta v ragby, ktoré viedli do turnaja 2015, ale nikdy nie vo finále. Stretnutie snov sa oneskorene naplnilo po tom, čo susedné národy kráčali po lane náhlej smrti-Wallabies škrípali po Škótsku 35-34 v štvrtinách a All Blacks lemovali Južnú Afriku 20-18 v semifinále-k rozhodcovi z Twickenhamu. .

Napätý prvý polčas vyzeral tak, že skončí bez pokusov, ale brániaci šampióni v zápase uškrtili a pokúsili sa Nehe Milner-Skudder a Ma’a Nonu po oboch stranách prestávky. Wallabies pôsobivo zhromaždili, ale znížili na štyri, keď skórovali David Pocock a Tevita Kuridrani. Nový Zéland sa stal prvou krajinou, ktorá vyhrala po sebe nasledujúce majstrovstvá sveta, čím triumfovala 34: 17, keď sa lavičková zbraň Beauden Barrett rozbehla a dokončila pokus na 80 metrov.

The Astonishing Semis '’99 (1999)

Dve semifinále v roku 1999 spestrili drámu turnaja a získali okamžité umiestnenie vo folklóre majstrovstiev sveta v ragby. Austrália prežila Juhoafrickú republiku 27: 21 v nervovom skríženom a bezproblémovom stretnutí v Twickenhame, ktoré sa predĺžilo. Ortuťový Stephen Larkham prelomil slepú uličku počas predĺženia teraz ikonickým gólom na 48 metrov.

Fascinujúce finále trans-Tasmanu sa blížilo, keď Nový Zéland viedol Francúzsko 24-10 nasledujúci deň. All Blacks však nemali žiadnu odpoveď, keď slávna nepredvídateľnosť a talent „Les Bleus“ po prestávke prebehla na plné obrátky. Dvojica gólov Christophe Lamaisona poklesla, ako sa Francúzsko uberalo na obrátkach, a AB šokovaní škrupinami sa zrútili, keď sa poddaní nahromadili na tri podivné pokusy a štyri milióny kiwi zostali v ohromenej nevere.

Wallabies pokračovali v zisku svojej druhej koruny Svetového pohára výraznou výhrou 35-12 nad záhadnými Francúzmi, ktorí rozhodovali.

„Ešte štyri roky“ (2003)

Wallabies v semifinále 2003 odbili všetkých čiernych čiernymi a stali sa tak prvými brániacimi šampiónmi, ktorí sa dostali do nasledujúceho finále Svetového pohára. Austrálsky center Stirling Mortlock udával tón pokusom o 80-metrový zákrok zachytený prihrávkou Carlosa Spencera v deviatej minúte, zatiaľ čo Elton Flatley získal 17 bodov za presvedčivú výhru 22: 10 nad takmer neopakovateľnými favoritmi. Výsledok bol zapečatený, záložník Wallabies George Gregan slávne štekal „štyri ďalšie roky“ na svojich porazených protivníkov počas fáz umierania.

Manu Samoa Stand Up on World Stage (1991)

Potom, čo sa Západná Samoa nedokázala kvalifikovať na úvodný turnaj, chytila ​​srdcia fanúšikov rugby kdekoľvek na majstrovstvách sveta 1991. Novozélandskí provinční hráči To'o Vaega, Frank Bunce, Stephen Bachop, Pat Lam a Brian Lima boli prominentní, pretože ostrovný štát šokoval Wales 16-13 v Cardiff Arms Parku, kde sa konali prípadné majstrovstvá Austrálie bez pokusov pri stoickej prehre 9: 3. a zabojovali o historické štvrťfinále s 35:12 porazeným Argentíny. V týchto štvrtiach presvedčivo prehrali so Škótskom, ale zaslúžené miesto Západnej Samoy vo rozprávaní majstrovstiev sveta v ragby už bolo upevnené.

Lynagh zachraňuje valašky v Dubline (1991)

Predtým, ako sa Wallabies vrhli na euforický triumf na majstrovstvách sveta v roku 1991, museli v Dubline predviesť štvrťfinálové únikové dejstvo proti Írsku. Oslnivý dvojník Davida Campeseho dostal Austráliu pod kontrolu, ale dav Landsdowne Road sa rozzúril po tom, čo flanker Gordon Hamilton zakončil ďalekonosný pokus dostať domácich dopredu.

Pozerajúc na sud s trojbodovým deficitom a trápne predčasným odchodom z pohára sa Wallabies dostali z väzenia s posledným lapaním po dychu Michaelom Lynaghom.

Austrália potvrdila nový svetový poriadok semifinálovým triumfom 16-6 nad Campesom a Timom Horanmi nad starnúcim All Blacks a napätým víťazstvom 12-6 nad Anglickom vo finále Twickenhamu.

Lomu Steamrolls Way to Immortality (1995)

Len málo športovcov zachytilo predstavivosť na majstrovstvách sveta akéhokoľvek kódu, ako to urobil monštrum krídla All Blacks Jonah Lomu v roku 1995. Sotva 20 -ročný Lomu bol počas útoku Nového Zélandu do finále prakticky nezastaviteľný a terorizoval každý zo štyroch národov Britských ostrovov.

The štátny prevrat -a pravdepodobne najhranejšou stopážou v histórii RWC-bol Lomuov pokus na štyri pokusy pri semifinálovej demolácii Anglicka, konkrétne jeho pošliapanie proti krajnému obrancovi Mike Cattovi, ktoré podnietilo nezabudnuteľný orgazmus Keitha Quinna vo vzduchu.

Schopnosť Juhoafrickej republiky vypnúť Lomu bola rozhodujúca pre ich 15-12 extra-time rozrušenie All Blacks (ktorým bránila epidémia otravy jedlom, ktorá sa prehnala tímom) v dramatickom finále bez pokusov v Johannesburgu.

Všetci čierni prekonávajú francúzsky odpor (2011)

Inauguračné majstrovstvá Neschopnosť Nového Zélandu pridať k svojmu výsledku druhé majstrovstvá sveta - napriek tomu, že sú vždy najlepším tímom na planéte v danej sezóne - sa stala predmetom národnej ignorancie. Hoodoo sa však zdalo predurčené na to, aby sa to skončilo dôrazne, pretože All Blacks v semifinále porazili Wallabies 20-6.

Hostitelia sa vo finále Eden Park postavili proti Francúzsku, mužstvu, ktoré už porazili 37-17 počas hry v bazéne. Rozhodujúci však bol epický, vyčerpávajúci súboj, ktorý uťal nervy priaznivcov kiwi až scvrknutých malých mláďat. Po penalte spojky z medzinárodnej diskvalifikácie Steven 'Beaver' Donald - slávne pripomenutý v polovici turnaja po zranení, ktoré prerazili poradie All Blacks č. 10 - sa Nový Zéland držal počas posledných 33 minút nezabudnuteľného duelu vo vedení 8: 7. .

Japan Stun Springboks in Movie-Worthy Upset (2015)

Japonsko vstúpilo do análu najväčších medzinárodných rozruchov v športe svojim triumfom z mŕtvych nad vytrvalými ťažkými váhami v Južnej Afrike. Čerešňové kvety nikdy neporazili národ prvého stupňa a zdalo sa, že v Brightone chytia nepravdepodobnú remízu, keď rozhodca s postupom času udelil trest skrumáže.

Je prekvapujúce, že Japonsko sa rozhodlo pre ďalšiu skrumáž a búšilo do juhoafrickej skúšobnej linky. Keď hodiny ukazovali iba 84 minút, skákali útočníci loptu z jednej postrannej čiary do druhej a Karne Hesketh sa poriadne nadvihol. Hrdinovia Eddieho Jonesa sa nedostali do štvrťfinále, ale nesporný moment majstrovstiev sveta 2015 patril Japonsku.

Boilover priniesol nedávno vydaný filmBrighton Mircale, v hlavnej úlohe Temuera ‘Jake the Muss’ Morrison ako Jones.

Wilkinsonova zlatá topánka pečatila triumf Anglicka

Existuje len málo hádok o tom, ktoré z nich je najväčšie finále majstrovstiev sveta v ragby.

Brániace sa šampióny Austrálie zabezpečili prekvapujúce miesto v rozhodujúcom roku 2003 hodom All Blacks, zatiaľ čo Anglicko využilo metronomickú brilantnosť kopov Johnnyho Wilkinsona a platformu nastavenú balíkom modrín na ich výstrel do histórie.

Lote Tuiqiri prešiel na úvodný pokus len v šiestej minúte, ale kolega z rugbyovej ligy Jason Robinson odpovedal za Anglicko krátko pred polčasom. Tri trestné góly od Wallabies č. 12 Eltona Flatleyho - vrátane úderu superspojky na zvonček s cieľom poslať finále do predĺženia - boli jediné skórujúce hry druhého polčasu.

Flatley a Wilkinson obchodovali s penaltami v predĺžení, než ich strelil gól zo stovkyth minúta prvýkrát zaistil William Webb Ellis Trophy pre Poms (tágo masové rytierstvo, MBE a OBE).